Šungit

Šungit je uhlíkovou horninou s velkým množství  léčivých účinků a tím pádem i širokým spektrem využitím. Jediné naleziště šungitu na světě se nachází v Karélii, v severozápadním Rusku a jeho stáří se odhaduje na cca 2 miliardy let.

 

šungit

Také složení šungitu je velmi specifické a má tajuplný původ. Jedna z teorií je, že šungit je horninou z meteoritu, který proletěl atmosférou, spadl do oblasti Karélie a právě proto je zde jediné jeho naleziště. 

V šungitu je přítomná skoro polovina všech prvků z periodické soustavy, přičemž tím nejdůležitějším je právě uhlík, který je negrafitizovaný, nekrystalický a je v neobvyklé formě tzv. fullerenů. 

Fulleren C60 představuje kouli s povrchem, který tvoří šestiúhelníky a pětiúhelníky. Přírodní fullereny byly poprvé nalezeny právě v karelských šungitech. Právě proto je přítomnost fullerenů základním znakem celého šungitu. Veškeré schopnosti a účinky šungitu jsou spojovány právě s přítomností těchto uhlíkových struktur - fullerenů. 

Někteří lidé dokonce považují šungit za prarodiče organického života na naší planetě.

Jelikož je šungit velmi žádanou surovinou, tak se začaly vytvářet i falzifikáty. Proto velký pozor na to, co si kupujete. Ať už se jedná o pyramidu, hranoly, kužely, válce, koule, ozdoby, tak jakýkoliv správný šungit (ani ten elitní) nikdy nebude mít čistě černou barvu. Vždy v něm uvidíte tzv. mapy od jiných minerálů, které byly v hornině vytěženy spolu se šungitem.

Také platí, že výroba šungitu se provádí stále pouze ručně a tedy každý kus šungitu je originál. Vždy tedy budou lehké odchylky ve velikosti, tvaru, úhlu a podobně. Nicméně na funkčnost jakéhokoliv zářiče toto nebude mít vliv.

Šungit také patří mezi velmi oblíbené horniny, které používá nejeden léčitel v boji proti nejrůznějším chorobám.

ŠUNGITOVÁ PYRAMIDA

Na trhu můžete najít spoustu druhů šungitů v nejrůznějších podobách. Ať už se jedná Šungitová pyramida sever-jiho pyramidy, drť, koule, destičky, harmonizéry a podobně. Vždy ale mají cca 30% obsahu uhlíku a zbývajících 70% jsou silikáty, síldy, oxidy železa, hořčíků a dalších minerálních látek či nerostů.

Pro účely mírnění dopadu geopatogenních zón jsou nejvhodnější pyramidy, které kombinují jedinečné složení šungitu a účinný geometrický tvar pyramidy. Touto kombinací dosáhneme snížení intenzity geopatogenní zóny o cca 50%, což je nejvíc ze všech nerostů (křišťál má necelých 40%) a tyto výsledky jsou měřitelné proutkařem. Oproti tomu existují různá elektrická zařízení za tisíce, které nedosahují ani na 10% snížení účinnosti, byť jsou na toto určeny. Proto velmi pečlivě vybírejte, jakým způsobem chcete svou domácnost proti negativnímu vlivu geopatogenních zón, či jiného záření, chránit. 

Účinnost pyramidy je zhruba 50% délky její jedné strany. Tedy pokud máte pyramidu 5x5 cm, délka jedné strany je 5 cm, tak poloměr dosahu účinnosti je cca 2,5 metru na každou stranu, včetně výšky.

Další zajímavé účinky šungitové pyramidy:

  • Šungitová pyramida má také účinky, které nabíjejí energií náš organismus a mohou tak výrazně pomoci při únavě či vyčerpání. Jednoduše stačí pyramidu umístit pod židli na kterou si po dobu 30-60 minut sednete a energie proudící šungitem Vás kompletně nabije.
  • Stejným principem, jako výše dobíjením energie, můžete využít šungit a jeho účinky k rychlejší regeneraci a hojení. Účinnost šungitu zvýší právě tvar pyramidy, který se sám osobně hojně používá např. na urychlení léčení zranění či nemoci.

ČIŠTĚNÍ VODY ŠUNGITOVOU PYRAMIDOU

Malou 5 cm pyramidku postavte na dno skleněné nádoby se 2 - 3  l vody, umístěte nádobu na osluněné a světlé místo na 48 – 72 hodin. Po 48 hodinách je voda připravena k použití. Takto upravená voda má účinek maximálně 72 hodin. Při delším působení šungitu ve vodě než je 72 hodin se aktivita vody začíná snižovat.

K léčebným a zdravotně prospěšným účelům je vhodné pít pyramidální vodu dvakrát až třikrát denně bez ohledu na to, kdy jíte.

Tato voda působí blahodárně na celý organismus, snižuje tak stres, nervozitu a zvyšuje se příliv sil a energie. Urychluje se léčení nemocí zažívacího traktu, jater, žlučových cest, ledvin, močových cest a poruch látkové výměny.

Pyramidální šungitovou vodu je také možno použít k přípravě obkladů, které urychlují léčení kožních nemocí, obnovuje pružnost pokožky a vyhlazuje drobné vrásky.

Pravidelně, cca 1x týdně šungitovou pyramidu pro přípravu šungitové vody propláchněte a omyjte kvůli odstranění povlaku, který se na něm tvoří. Poté pyramidku nabijte na slunci pro její maximální účinek po dobu alespoň 1h.

Časem se množství fullerenů (účinných látek) vcházejících do vody snižuje. To vede k oslabení léčebných vlastností šungitu. Proto je vhodná jeho výměna v závislosti na četnosti používání jednou za 1-8 měsíců. Použitý šungit je můžete vložit např. do půdy na zahradě, nebo do květináčů. To prospěje vašim rostlinám.

UMÍSTĚNÍ PYRAMIDY

Je důležité, aby byla umístěna podle těchto pravidel:

  1. Jedna strana pyramidy musí směrovat přímo na sever.
  2. Měla by být umístěna v takové výšce, odkud chcete využívat jejích pozitivních vlastností (pokud v ložnici, doporučuji na zem, nebo lehce pod úroveň matrace, aby Vaše tělo bylo chráněno). Umístění pyramidy na poličku znamená, že co je pod úrovní pyramidy není ovlivněno jejím pozitivním účinkem. Ten začíná až od pyramidy výše.
  3. Není dobré umisťovat šungitovou pyramidu přímo pod postel, nebo pod křeslo, protože skrz tělo budou proudit energie, které jsou spojeny právě s fungováním šungitové pyramidy. Ideální je umístit jí např. na roh postele u nohou. 
  4. Poblíž pyramidy by se neměl vyskytovat elektrický proud (zásuvka) či topení. Tyto věci mají za následek snižování účinnosti šungitové pyramidy. Stejně tak je vhodné vyhnout se ve vzdálenosti 30-50 cm kovovým předmětům.
  5. Aby šungitová pyramida pracovala s pozitivní energií, je nejlepší ji umístit mimo probíhající geopatogenní zónu a to proto, aby právě šungitová pyramida nepracovala s negativní energií této škodlivé dráždivé zóny.

 

šungitová pyramida z bokušungitová pyramida zezhorakontaktujte nás_1objednat měření_1