Šungit

Šungit je uhlíkovou horninou s velkým množství  léčivých účinků a tím pádem i širokým spektrem využitím. Jediné naleziště šungitu na světě se nachází v Karélii, v severozápadním Rusku a jeho stáří se odhaduje na cca 2 miliardy let.

 

šungit

Také složení šungitu je velmi specifické a má tajuplný původ. Jedna z teorií je, že šungit je horninou z meteoritu, který proletěl atmosférou, spadl do oblasti Karélie a právě proto je zde jediné jeho naleziště. 

V šungitu je přítomná skoro polovina všech prvků z periodické soustavy, přičemž tím nejdůležitějším je právě uhlík, který je negrafitizovaný, nekrystalický a je v neobvyklé formě tzv. fullerenů. 

Fulleren C60 představuje kouli s povrchem, který tvoří šestiúhelníky a pětiúhelníky. Přírodní fullereny byly poprvé nalezeny právě v karelských šungitech. Právě proto je přítomnost fullerenů základním znakem celého šungitu. Veškeré schopnosti a účinky šungitu jsou spojovány právě s přítomností těchto uhlíkových struktur - fullerenů. 

Někteří lidé dokonce považují šungit za prarodiče organického života na naší planetě.

 

ŠUNGITOVÁ PYRAMIDA

 

Na trhu můžete najít spoustu druhů šungitů v nejrůznějších podobách. Ať už se jedná Šungitová pyramida sever-jiho pyramidy, drť, koule, destičky, harmonizéry a podobně. Vždy ale mají cca 30% obsahu uhlíku a zbývajících 70% jsou silikáty, síldy, oxidy železa, hořčíků a dalších minerálních látek či nerostů.

Pro účely mírnění dopadu geopatogenních zón jsou nejvhodnější pyramidy, které kombinují jedinečné složení šungitu a účinný geometrický tvar pyramidy. Touto kombinací dosáhneme snížení intenzity geopatogenní zóny o cca 50%, což je nejvíc ze všech nerostů (křišťál má necelých 40%) a tyto výsledky jsou měřitelné proutkařem. Oproti tomu existují různá elektrická zařízení za tisíce, které nedosahují ani na 10% snížení účinnosti, byť jsou na toto určeny. Proto velmi pečlivě vybírejte, jakým způsobem chcete svou domácnost proti negativnímu vlivu geopatogenních zón, či jiného záření, chránit. 

Účinnost pyramidy je zhruba 50% délky její jedné strany. Tedy pokud máte pyramidu 5x5 cm, délka jedné strany je 5 cm, tak poloměr dosahu účinnosti je cca 2,5 metru na každou stranu, včetně výšky.

 

UMÍSTĚNÍ PYRAMIDY

Je důležité, aby byla umístěna podle těchto pravidel:

  1. Jedna strana pyramidy musí směrovat přímo na sever.
  2. Měla by být umístěna v takové výšce, odkud chcete využívat jejích pozitivních vlastností (pokud v ložnici, doporučuji na zem, nebo lehce pod úroveň matrace, aby Vaše tělo bylo chráněno). Umístění pyramidy na poličku znamená, že co je pod úrovní pyramidy není ovlivněno jejím pozitivním účinkem. Ten začíná až od pyramidy výše.
  3. Není dobré umisťovat šungitovou pyramidu přímo pod postel, nebo pod křeslo, protože skrz tělo budou proudit energie, které jsou spojeny právě s fungováním šungitové pyramidy. Ideální je umístit jí např. na roh postele u nohou. 
  4. Poblíž pyramidy by se neměl vyskytovat elektrický proud (zásuvka) či topení. Tyto věci mají za následek snižování účinnosti šungitové pyramidy.

 

šungitová pyramida z bokušungitová pyramida zezhora