Šungit

Kompletní portfolio produktů ze šungitu je rozčleněno do několika podkategorií podle typu produktu. Jedná se o:

šungitové pyramidy

šungitové harmonizéry

šungitové ozdoby

šungitové krémy

šungitové sošky

Každý produkt je určen pro trochu jiný typ použití a proto je důležité číst důkladně popis, který obsahuje šungitový produkt.

Šungit je uhlíkovou horninou s velkým množství  léčivých účinků a tím pádem i širokým spektrem využitím. Jediné naleziště šungitu na světě se nachází v Karélii, v severozápadním Rusku a jeho stáří se odhaduje na cca 2 miliardy let.

Také složení šungitu je velmi specifické a má tajuplný původ. Jedna z teorií je, že šungit je horninou z meteoritu, který proletěl atmosférou, spadl do oblasti Karélie a právě proto je zde jediné jeho naleziště. 

V šungitu je přítomná skoro polovina všech prvků z periodické soustavy, přičemž tím nejdůležitějším je právě uhlík, který je negrafitizovaný, nekrystalický a je v neobvyklé formě tzv. fullerenů. 

šungitFulleren C60 představuje kouli s povrchem, který tvoří šestiúhelníky a pětiúhelníky. Přírodní fullereny byly poprvé nalezeny právě v karelských šungitech. Právě proto je přítomnost fullerenů základním znakem celého šungitu. Veškeré schopnosti a účinky šungitu jsou spojovány právě s přítomností těchto uhlíkových struktur - fullerenů. 

Někteří lidé dokonce považují šungit za prarodiče organického života na naší planetě.

Jelikož je šungit velmi žádanou surovinou, tak se začaly vytvářet i falzifikáty. Proto velký pozor na to, co si kupujete. Ať už se jedná o pyramidu, hranoly, kužely, válce, koule, ozdoby, tak jakýkoliv správný šungit (ani ten elitní) nikdy nebude mít čistě černou barvu. Vždy v něm uvidíte tzv. mapy od jiných minerálů, které byly v hornině vytěženy spolu se šungitem.

Také platí, že výroba šungitu se provádí stále pouze ručně a tedy každý kus šungitu je originál. Vždy tedy budou lehké odchylky ve velikosti, tvaru, úhlu a podobně. Nicméně na funkčnost jakéhokoliv zářiče toto nebude mít vliv.

Šungit také patří mezi velmi oblíbené horniny, které používá nejeden léčitel v boji proti nejrůznějším chorobám.

Je mnoho tvarů a produktů, které jsou ze šungitu vyráběny a kde mohou svému nositeli, případně uživateli, pomoci. Ať už se jedná o pozitivní vliv ze šungitu upravené vody, nebo harmonizéru pro zlepšení klimatu v domácnosti, případně šperky pro trvalé nošení a možné využití energie šungitu vždy a všude. Šungit se také přidává do různých krémů, čímž se urychluje a zvyšuje účinnost dalších složek. Přehled produktů je znázorně v nabídkovém menu.

 
  • Řadit dle:
  • 31 položek celkem

Stránka 1/2

Další produkty