Elektrosmog

Elektromagnetické záření, přesněji elektromagnetické pole (oficiální zkratka je EMP ) a v poslední řadě elektrosmog je vlastně jedno a to stejné. Tedy zdraví škodlivé záření, které si sami produkujeme vlastní technologií. Nikde v přírodě se toto záření přirozeně nevyskytuje. Naše atmosféra je tak obohacována o složky, které v ní normálně nejsou.

Celosvětový průzkum a nejrůznější studie o dopadu elektrosmogu na lidský organismus jednoznačně naznačují riziko, které toto záření sebou přináší. Např. ve Francii je uzákoněno, že v oblasti s velkým výskytem dětí (např. školy a školky) nesmí být v blízkosti wifi.

shine-3806385_1920

I to, že se tímto tématem dlouhodobě a intenzivně zabývá Světová zdravotnická organizace (WHO) by nemělo zůstat bez povšimnutí. Kdyby se totiž prokázalo, že je toto záření neškodné, další studie by se už nedělaly. Stále se však objevují nové a nové studie, názory a testy. Tedy opatrnost je určitě na místě.

Jaký vliv to může mít na náš organismus se dá připodobnit k dopadům vlivu geopatogenních zón. Tedy problém se spánkem, nespavost, bolest hlavy, migréna, nevolnost apod. Čím déle pak budete tomuto záření vystaveni a nebudete situaci řešit, potíže se budou stupňovat.

Toto elektromagnetické záření produkují:

  • veškeré elektrospotřebiče,
  • komunikační zařízení všeho druhu (vysílače i příjímače jako třeba wifi, mobilní telefony, 3G, 5G, LTE, televizní signál, rádiový signál, atd.)
  • vznětové a výbušné motory (výboje a jiskření)
  • přenosové soustavy elektrické sítě (elektrický proud, výboje)

 

kontaktujte nás_1 objednat měření_1 

 

Elektrosmog se pak dá rozdělit na dvě hlavní kategorie.

úvod elektrosmog1.) Vysokofrekvenční elektromagnetické záření (VF EMP)

Pocházejí z pokrytí mobilních a dalších telekomunikačních sítí anténami vysílačů (tzv. základnové stanice BTS, televizní a rozhlasové vysílače, internetový přenos (např. vzduchem přes wifi). Další vytváření tohoto zařízení si způsobujeme doma sami vlastním chováním a to zejména při využívání vlastní bezdrátové wifi sítě pomocí routerů namísto bezpečného kabelového připojení do modemu.

 

166547038_759530148266877_5490506039359854825_n2.) Nízkofrekvenční elektromagnetické pole (NF EMP)

Hlavním zdrojem tohoto záření je rozvod el. sítě v budovách 230 V, elektrospotřebiče (nejzásadnější jsou ty, které jsou poblíž postelí a míst, kde se tráví hodně času jako např. gauč, oblíbené křeslo ... ). Avšak i toto NF pole k nám proniká zvenčí a to zejména pokud máte poblíž domu vedení velmi vysokého napětí (VVN), trafostanice či transformátory.

Nízkofrekvenší záření se pak dělí ještě na elektrické záření (elektrická složka), které je produkováno zejména el.vedením a spotřebiči. Magnetické záření (magnetická složka). Magnetické záření je produkováno zejména VVN, trafostanicema a transformátory.

 

Intenzita polí se měří každá zvlášť v různých jednotkách. EMP ať už VF nebo NF ideálně v jednotkách V/m, magnetické pole pak v jednotkách mG. Oproti geopatogenním zónám se měření elektromagnetického záření řeší přes speciální měřící techniku, která tento elektrosmog umí bezpečně odhalit a stanovit jeho hodnotu v reálném čase. Touto technikou disponujeme a můžeme Vám tak změřit intenzitu elektromagnetického záření i u Vás doma. Ať už se jedná o elektromagnetické záření nízkofrekvenční, nebo vysokofrekvenční.

K měření používáme špičkové měřící přístorje buď vysokofrekvenční měřič TM-196 a malý měřič nízkofrekvenčního záření, nebo multizařízení TRIFIELD TF2.

Na vědecké konferenci v roce 2000 v Salcburku vznikla rezoluce uvádějící maximální přípustné hodnoty elektromagnetického záření, kterou podepsalo 20 vědců z jedenácti zemí. Ti se shodli na těchto maximálních limitech, které jsou bezpečné a nijak zdraví ohrožující:

NF (nízkofrekvenční) do 2 V/m

MP (magnetické pole) do 2 mG

VF (vysokofrekvenční) do 0,6 V/m, konkrétně 614 mV/m, nebo také 1 mW/m2

TM-196                       IMG_20211008_130539

 kontaktujte nás_1 objednat měření_1 

Jedním z nejsilnějších zářičů vysokofrekvenčního i nízkofrekvenčního záření pak jsou mobilní telefony (chytré telefony) a to zejména při telefonování, či poslechu hudby.

V roce 2011 klasifikovala Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny (IARC) na základě epidemiologických studií mozkových nádorů radiové záření jako potenciálně karcinogenní pro člověka (skupina 2B). V důsledku toho bylo potvrzeno spojení mezi mobilní komunikací a rakovinou. Přední vědci klasifikovali vysokofrekvenční elektromagnetické záření jako jednoznačný karcinogen pro člověka (skupina 1). Kromě toho již existují některá soudní rozhodnutí a rozhodnutí nejvyššího soudu, která jednoznačně uznávají poškození zdraví způsobené zářením mobilního telefonu.

Přenos dat by měl probíhat formou, která je kompatibilní se zdravím a neměla by ničit buňky. V Bruselu, Ženevě a Silocon Valley bylo 5G nadále zastaveno kvůli obavám o bezpečnost a potenciálním zdravotním rizikům z důvodu vysoké hustoty přenosu.

Szekeres proto vyzývá politiky, aby pečlivě přezkoumali technologii 5G. V EU musí být nové technologie vždy zkoumány s ohledem na jejich zdravotní kompatibilitu pro člověka.

V GeoZdraví najdete technologii, která snižuje vliv elektrosmogu z mobilních telefonů na člověka (šungit), nebo nejlepší možné stínění pomocí speciálních pouzder na mobilní telefony, či sluchátek se speciální technologií AirTube. Vše v záložce mobilní telefony.

 
  • Řadit dle:
  • 36 položek celkem

Stránka 1/3

Další produkty