Automatický odpojovač sítě AOS se samonastavovací funkcí

AOS automaticky odpojí přívod el.energie v napojeném obvodu po vypnutí posledního elektrického spotřebiče a znemožní tak vytváření škodlivého elektromagnetického pole (elektrosmogu). Ideální do ložnic a dětských pokojů. Po zapnutí jakéhokoliv spotřebiče se obvod obnoví a vše funguje. Tedy žádná starost, ale maximální pohodlí a nerušený spánek.


  • Skladem
2 990 Kč
Kategorie: Elektrosmog
 

Okruh napojený na AOS pod napětím 220 V se při minimalizaci napětí vypnutím posledního spotřebiče nastaví na min. 5V stejnosměrného proudu čímž je zachován bezproblémový chod v tomto okruhu. Jednoduše pokud se jakýkoliv spotřebič sepne, je funkční. Do té doby je však energie ve vedení el.energie v budově minimální a tím pádem se maximálně snižuje vyzařování rizikového NF elektrosmogu.

Je vhodný k eliminaci NF polí v ložnicích a dětských pokojích kde bývá často veden elektrický obvod kolem postelí a postýlek a je často vyústěný el. zásuvkou pro pohodlné zapojení noční lampičky či nabíječky na mobilní telefon. AOS napojený na tento okruh maximálně sníží el.energii v obvodu a tím Vám zajistí spánek, který nebude rušen elektromagnetickým zářením.

Toto je důležité řešit, jelikož biologické účinky na elektrosmogu na člověka dosud nebyly zcela prozkoumány a výsledky jsou značně rozporuplné.

INSTALACE:

spolu s jističi na DIN lištu do rozvodové skříňky (1 modul), k dispozici je i typ do el. krabice. Je nutné mít obvod, kde je umístěn AOS, samostatně jištěný a kde není žádný možný noční spotřebič (např. lednička). V tomto případě je možná i dodatečná instalace, kterou by měl provádět odborník.

AOS - schéma

Další velkou výhodou je to, že AOS odpojuje pouze fázi, čímž se zabrání tzv. anténní efektu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: