Automatický odpojovač sítě AOS se samonastavovací funkcí

AOS automaticky odpojí přívod el.energie v napojeném obvodu po vypnutí posledního elektrického spotřebiče a znemožní tak vytváření škodlivého elektromagnetického pole (elektrosmogu). Ideální do ložnic a dětských pokojů. Po zapnutí jakéhokoliv spotřebiče se obvod obnoví a vše funguje. Tedy žádná starost, ale maximální pohodlí a nerušený spánek.

  • 2 990 Kč 500 Kč –17 %
  • Skladem
2 490 Kč
Kategorie: Elektrosmog
jistič: odpojovač sítě
velikost: 1 článek
 

Okruh napojený na AOS pod napětím 220 V se při minimalizaci napětí vypnutím posledního spotřebiče nastaví na min. 5V stejnosměrného proudu čímž je zachován bezproblémový chod v tomto okruhu. Jednoduše pokud se jakýkoliv spotřebič sepne, je funkční. Do té doby je však energie ve vedení el.energie v budově minimální a tím pádem se maximálně snižuje vyzařování rizikového NF elektrosmogu.

Je vhodný k eliminaci NF polí v ložnicích a dětských pokojích kde bývá často veden elektrický obvod kolem postelí a postýlek a je často vyústěný el. zásuvkou pro pohodlné zapojení noční lampičky či nabíječky na mobilní telefon. AOS napojený na tento okruh maximálně sníží el.energii v obvodu a tím Vám zajistí spánek, který nebude rušen elektromagnetickým zářením. Další velkou výhodou je to, že AOS odpojuje pouze fázi, čímž se zabrání tzv. anténní efektu.

Na každý jeden okruh elektrické sítě je třeba využít jeden AOS.

Toto je důležité řešit, jelikož biologické účinky na elektrosmogu na člověka dosud nebyly zcela prozkoumány a výsledky jsou značně rozporuplné.

INSTALACE:

spolu s jističi na DIN lištu do rozvodové skříňky (1 modul), k dispozici je i typ do el. krabice. Je nutné mít obvod, kde je umístěn AOS, samostatně jištěný a kde není žádný možný noční spotřebič (např. lednička). V tomto případě je možná i dodatečná instalace, kterou by měl provádět odborník.

AOS - schéma

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: