Automatický odpojovač sítě AOS se samonastavovací funkcí

AOS ruší vytváření nízkofrekvenčního elektrického pole přímo v kabelu elektrické sítě po vypnutí posledního spotřebiče v el.obvodu.

Je tak skvělým řešením do ložnic a dětských pokojů.

Elektrický komfort je přitom zachován a můžete el. obvod nadále používat.

  • 2 990 Kč 500 Kč –16 %
  • Skladem do 3 dnů
2 490 Kč
Kategorie: Elektrosmog
jistič: odpojovač sítě
velikost: 1 článek
 

Odpojovač sítě AOS zruší nízkofrekvenční elektrické pole tak, že střídavné napětí v běžné síti po vypnutí posledního spotřebiče změní na stejnosměrné pohotovostní napětí, které elektrosmog generuje zanedbatelně až nulově. A to až na možnou nejnižší hodnotu 5 V stejnosměrného proudu. Chod domácnosti přitom není výrazněji omezen. Zapnutí spotřebiče v okruhu obvod "oživí" a vše je opět pod střídavým napětím. Není třeba na nic myslet a o nic se starat. Na to tu je AOS.

Jednoduše pokud se jakýkoliv spotřebič sepne, okruh je funkční. Do té doby je však energie ve vedení el.energie v okruhu minimální a tím pádem se maximálně snižuje vyzařování rizikového NF elektrosmogu.

Je vhodný k eliminaci NF polí v ložnicích a dětských pokojích kde bývá často veden elektrický obvod kolem postelí a postýlek a je často vyústěný el. zásuvkou. AOS napojený na tento okruh maximálně sníží el.energii v obvodu a tím Vám zajistí spánek, který nebude rušen NF elektromagnetickým zářením. Další velkou výhodou je to, že AOS odpojuje nulový a zemnící vodič, čímž se zabrání tzv. anténní efektu.

Na každý jeden okruh elektrické sítě je třeba využít jeden AOS.

Toto je důležité řešit, jelikož biologické účinky na elektrosmogu na člověka dosud nebyly zcela prozkoumány a výsledky jsou značně rozporuplné.

INSTALACE:

spolu s jističi na DIN lištu do rozvodové skříňky (1 modul), k dispozici je i typ do el. krabice. Je nutné mít obvod, kde je umístěn AOS, samostatně jištěný a kde není žádný možný noční spotřebič (např. lednička). V tomto případě je možná i dodatečná instalace, kterou by měl provádět odborník.

AOS - schéma

 

Jsou přípustné spotřebiče do 200 mA, které po vypnutí větších spotřebičů nebrání odpojení okruhu přístrojem. Spotřebiče s odběrovým proudem větším než 200 mA jsou vždy definovány jako spotřebiče, které mají způsobit po jejich zapnutí obnovení síťového střídavého napětí 220 V v okruhu.

Pohotovostní režim stejnosměrného napětí je volitelný v rozpětí 5 - 230 V DC.

Podrobný a přehledný návod na instalaci a spuštění dodáváme v českém jazyce.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: