Proutkař

Asi každý si umí představit, kdo je proutkař. Vidina toho, jak s vrbovým proutkem ve tvaru V prochází tento senzibil krajinou a špička proutku se mu skloní kdykoliv k zemi, kdy podle jeho slov nalezne vodu, s prohlášením „Tady kopejte“. Že to ale není tak jednoduché, jak se může zdát, to už tolik lidí neví. A přitom, že to může zvládnout téměř každý, to už také ne.

Nejdůležitější je zmínit, že pro nalezení vody není podstatné, jestli máte vrbový proutek, jiný proutek, kyvadlo, virguli, pružinu a podobně. Tyto nástroje jsou pouze ukazatelem (něco jako ručička tachometru u auta), ale samotným „měřícím přístrojem“ je člověk (motor auta). Pak už jen potřebujete vědět, jak k Vám daný nástroj má „mluvit“ abyste věděli, že právě tady ta voda je.woman-1369253_1920_1

Samotné hledání vody je energeticky velmi vysilující proces. Proutkař (nebo také senzibil) se musí maximálně koncentrovat na hledání vody a i když jsou tito lidé schopni během hledání vody s Vámi komunikovat, jejich zaměření a energie jde směrem k zemi, aby jakoukoliv energii vody dokázali zachytit svým podvědomím a podvědomě na tuto energii zareagovali jejich ruce.  Ty se natočí nepostřehnutelným způsobem, který ovšem bude mít za následek změnu směru, tvaru či pohybu nástroje (např. virguli) do kýženého tvaru, který nám říká TADY JE VODA.

Pak už záleží na možnostech měřícího nástroje a také praxi proutkaře, jestli Vám dokáží určit i hloubku a sílu vodního zdroje. To je samozřejmě klíčové, protože na pozemku může být klidně 20 zdrojů vody a Vy si pro studnu či vrt máte vybrat 1, ideálně v co nejmenší hloubce a s co největší silou.

Jak jsem zmínil na začátku. Tuto schopnost v sobě může probudit každý. Jednak je třeba naučit se poslouchat a vnímat Vámi zvolený nástroj a jednak to chce mít možnost zkoušet a trénovat, abyste si v tomto směru vybudovali sebedůvěru. Stejně tak je velmi dobré učit se od někoho, kdo má s hledáním vody proutkařinou zkušenosti a hlavně výsledky.

Že nic z toho nemáte? Nevadí. Chystáme podrobný e-Book, kde se všechny dovednosti a znalosti budete moci naučit. Od zvolení vhodného nástroje, přes teorii hledání vody, její úskalí, podrobnosti o vodě až po uvedení do praxe a i praktické cvičení pro zvýšení své senzibility.

Sledujte proto www.geozdravi.cz a také náš blog www.geozdravi.cz/blog/