Ionizátor a čistička vzduchu AirCompact i100 obsahuje elektrostatický filtr

Čistička vzduchu a ionizátor AirCompact i100 využívá pro čištění kombinaci elektrostatického filtru společně s generátorem záporných iontů umožňující odstraňování jak prachu, pylu a dalších částic, tak i likvidaci virů, bakterií a plísní a to technologií plazmové ionizace vzduchu. 

Tato čistička vzduchu nepotřebuje žádné náhradní filtry.

Vysoké množství záporných iontů pomáhá zlepšit Vaše prostředí, výrazně pomáhá proti elektrosmogu a účinně harmonizuje prostředí proti velkému množství dalších patogennů. Výrazně tak tento ionizátor pomáhá ke zdravému prostředí.


  • Skladem u výrobce
4 390 Kč
Kategorie: Čističky vzduchu
 

Plasmová technologie AICI nabízí způsob, pomocí kterého lze elimimovat viry, bakterie, výtrusy plísní, prachové částice, pyl, alergeny a další, které jsou šířené vzduchem a bránit tak jejich působení na lidský organismus. Tato technologie nepotřebuje ke své činnosti filtry, protože využívá ke své činnosti princip kladných (+) a záporných iontů (-). Mnoha výzkumy bylo dokázáno, že kvalita vzduchu záleží na poměru mezi kladnými ionty (kationty) a zápornými ionty (anionty) a jejich celkovém množství v ovzduší. Kationty zdraví škodí, anionty jsou pro zdraví prospěšné a je tedy velmi důležité, jaké ionty v ovzduší převládají.

Vyšší poměr kladných iontů způsobuje zejména:

bolest hlavy, únava, závratě, nevolnost, podrážděnost, úzkost, deprese, špatné soustředění, poruchy spánku, bolesti břicha, potíže s dýcháním, vyšší krevní tlak a další

 

Vyšší poměr záporných iontů způsobuje:

psychickou pohodu, snadnější dýchání, vyšší soustředěnost, dobrou náladu, snížení pocitu únavy, snížení krevního tlaku, zvýšení výkonnosti, lepší a klidnější spánek, zdravé prostředí, odbourávání stresu a také mají velmi příznivý dopad na snížení dopadu elektrosmogu na lidský organismus.

test

Je to z toho důvodu, že v běžné domácnosti se vyskytuje větší množství kladných iontů, které negativně působí na lidské zdraví a psychiku. V přírodě je běžný poměr kladných iontů k záporným cca 1:1. V domech je poměr cca 10:1 a v panelových domech tvořené železobetonou konstrukcí byste záporné ionty jen těžko hledaly. Železobeton totiž blokuje ze všech konstrukcí nejvíce přirozenou cirkulaci těchto iontů. Naopak kladné ionty jsou vyzařovány v domácnosti téměř vším a to zejména elektrospotřebiči (televizí, počítačem, mobilem atd.), plasty a podobně. Kladné ionty na sebe přirozeně navazují záporné ionty a tím je "požírají" a i proto je záporných iontů v domácnosti tak málo. Jediným východiskem je účinná ionizace, která výrazně poměr záporných iontů navýší. Běžným větráním bohužel nemáte možnost dlouhodobě počet záporných iontů navýšit (viz článek či tato studie). Shluky vygenerovaných záporných iontů obklopují mimo kladné ionty i nežádoucí látky jako jsou třeba viry (bakterie, výtrusy plísně a pod.) a ty se následně zachytávají na elektrostatickém filtru, který je uvnitř Air Compact i100.

Současně s tím elektrostatický filtr přitahuje veškeré nečistoty ve vzduchu na membrány, na kterých se následně zachytávají. Tato technologie umožňuje odstraňovat ze vzduchu i ty nejmenší částice (PM 1.0). Elektrostatický filtr nemá žádné filtry typu HEPA, nebo uhlíkový filtr a proto není nutno měnit žádnou jeho součást. Stačí jen jeho vyčištění pod tekoucí vodou. Čistička vzduchu AirCompact i100 obsahuje také časovač, kterým se lze nechat upozornit na nutnost vyčištění filtru. Vlastní ovládání AirCompact i100 je velice jednoduché, uživatel pouze volí režim činnosti spočívající v rychlostí čištění, a to buď režim Turbo, Normální, nebo Noční tichý režim.

Na videu níže je prokazatelný test o produkci ozónu, protože většina ionizátorů, nebo čističek vzduchu s ionizátorem nebo UV-C lampou tento plyn produkují. AirCompact i100 prošel tímto testovacím procesem a za dobu cca 4 hodin v testovací komoře při normálním provozu nedošlo k sebemenšímu navýšení hodnoty koncentrace ozónu.


Čističky vzduchu AirCompact i100 se vyznačují dlouhou životností díky sofistikovanému principu činnosti. Odstředivý ventilátor umožňuje obsáhnout celý čištěný prostor, nasává také jemný prach, pyl a další nečistoty. Elektrostatický prachový filtr zachycuje nejmenší 1.0 mikrometrové ultrajemné částice prachu. Velmi jemný prach je elektricky nabíjen když proudí přes membrány a následně zachycen na filtračním tělese. Síťkový filtr před elektrostatickým filtrem odstraní větší, pouhým okem viditelné, částice prachu.

  • Účinnost sběru ultrajemného prachu nad 90%
  • Produkce záporných iontů je vyšší jak 4 mil / cm3

Obsah balení:
Jednotka AirCompact i100, adaptér, manuál.rozměr

 

Typ filtru elektrostatický
Hlučnost dB
Příkon 12,5W
Hmotnost 963 g
Doporučený prostor 24 m2
Délka přívodového kabelu 110 cm
Rozměry (VxŠxH) 113 x 160 x 160 (mm)
Napájení 12V DC, 2000 mAh

 

Mnoho zajímavých informací o přínosu ionizátoru najdete také na stránkách Státního zdravotního ústavu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: