Jak být nabit energií

Být věčně nabitý, energický, plný chuti do života a pozitivní nálady. Kdo z nás si často a s chutí říká, jaké by to bylo, kdyby dvě hodiny po probuzení nás nebraly mrákoty a chuť spát a po výborném vepřoknedlozelo se situace neopakovala? Proč tomu vlastně tak je?

Před několika měsíci jsem měl stejnou situaci a pocity, které jsou popsány výše. A ani za nic jsem si nedovedl představit, jak je to možné, proč se tak děje a už vůbec mě nenapadlo si říct, jak to změnit. Spíš až náhoda mě přivedla do stavu, který dnes mohu nazvat ENERGICKÝ. Ale popořádku.

V dřívější době jsem se, po ranním budíčku v 5:15 a odchodu do zaměstnání, dostal do stavu, který by se dal nazvat jako Noc oživlých mrtvol. Po snídani v 8 hodin jsem nabral takovou vlnu ospalosti a chuti zalehnout, že jen moje pracovní morálka mě držela na nohou a to ještě s velkou nelibostí. Stejná situace se opakovala téměř po každém obědě a já si jen říkal, že to je z nevyspání. Kafe teklo proudem, občas mixnuté s energy drinkem, ale ať jsem dělal co chtěl, situace se zlepšila vždy jen na chvilku. Nejen že mi srdce bušilo jako o závod, ale po utichnutí kofeinových účinků jsem dostával chuť zalehnout znova. Z práce jsem chodil jak zpráskaný pes a ano, věděl jsem, že pokud chci být aktivní, musím vést aktivní život. Ale… Znáte ten pocit? Měl bych, ale jsem tak unavený, že to nechám na jindy… Jak tedy z toho ven?family-2073602_1920

Náhodou jsem se jednou uvolil k tomu, že vyzkouším doplňky stravy na čistě přírodní bázi společnosti Nutrilite – Daily a to z toho důvodu, abych posílil svou imunitu proti nemocem a byl zdravý. Tento krok jsem realizoval s určitou dávkou sarkasmu, protože nikdy jsem na multivitaminy nevěřil, nikdy mi nefungovaly a už vůbec mě nebavila jejich konzumace. Ale budiž, dělal jsem to pro sebe – tak znělo mé přesvědčení. Denně jedna tabletka až do poslední. Osobě jsem si žádný rozdíl neuvědomil a tak další balení nebylo potřeba objednávat. Co ale následovalo po týdnu, mě šokovalo. Během používání Daily jsem si nevšiml a nezaznamenal, že únava přes snídani a oběd pomalu utichly, to že jsem nebyl nemocný jsem bral jakože teď NIKDO není nemocný. Ale po týdnu se účinky těchto tobolek vytratily a opět jsem chodil jako zombie. A věřte, že jako první mě napadalo, jak je to možné, že jsem zase tak unavený. Až po dalších dvou týdnech mě napadla spásná myšlenka objednat Daily znovu. Účinek na sebe nenechal dlouho čekat a už po 1.týdnu jsem byl opět pln energie. Nechápal jsem to, ale byl jsem z toho tak nadšený, že jsem se tím začal více zabývat.

Klíčem k dávce takovéto energii je přísun vitamínů a minerálů, které optimalizují správný chod organismu. Není to jen vitamín C, není to jen Omega3, nejsou to jen minerály a mnoho dalšího -> je to všechno dohromady. To vše je v těle třeba a to KAŽDÝ den. Problémem ale je, že v současné době je těchto důležitých látek v běžné stravě velký nedostatek (stačí se podívat na složení jednotlivých výrobků). Když už je naše strava pestrá a složená z přírodních zdrojů, víme, čím naši zemědělci nebo zemědělci v zahraničí, vypěstované plody „ošetřují“? Upřímně za sebe mohu říct, že nemám zdání o postupech, jež se mohou dít, ale jednoznačně mohu říct, že na mne, i přes pestrou stravu, klasické přírodní ingredience z různých obchodních řetězců, nefungovaly. Proto mě tak překvapilo, jak moc efektivní v tomto směru mohou být výživové doplňky. Ale stále je zásadní, jak se tyto výrobky připravují, co se do nich dává jako „přídavek“ a jaká je jejich výsledná efektivita. Po zohlednění všech kritérií jsem si zvolil Nutrilite.