Jak na špatný spánek a nespavost

Špatný spánek či nespavost můžeme omezit tím, že si dáme opravdu záležet na tom, s jakou náladou do postele budeme ulehat. Tedy náš spánek můžou ovlivňovat naše vnitřní okolnosti, které můžeme plně ovládat. Existuje spousta technik, které když budete dodržovat a praktikovat, budou mít na Váš spánek blahodárný účinek.

Mezi tyto metody může patřit několik těchto metod:

  1. Někomu bude stačit dát si přesvědčení, že jej již nic hodinu před spánkem nerozhodí.
  2. Pro někoho může fungovat, že si před spánkem budu opakovat, jak šťastný jsem, že jsem vděčný za všechno, co v životě mám (tím si mimochodem výrazně zvýšíte úroveň vlastního štěstí).
  3. Na nastavení vhodné nálady může skvěle pomoct meditace.

 

Mezi další možnosti, jak zlepšit svůj spánek, se můžeme zaměřit na vnější okolnosti.bedroom-3689929_1920

Pro mnoho lidí má vliv to, kde spí. Někomu může vadit negativní vliv geopatogenních zón, které jsou pro mnohé lidi velkým tajemstvím, byť se jedná o věc známou po víc jak tisíce let. Právě pro tyto účely je vhodné nechat si zkontrolovat specialistou svou domácnost, jestli nejsme těmto zónam vystaveni a vyhnout se tak jejich negativnímu dopadu.

Někomu pro změnu může vadit třeba jen současné rozmístění nábytku. Hodně lidí Vám řekne, že může spát jen na pravé straně postele, že nesmí mít za hlavou dveře a spoustu jiných osobních preferencí. Můžete třeba jen cítit vnitřní nutkání, že takto to není v pořádku. V tom případě je dobré přestavět nábytek.

Svou významnou roli bude mít kvalita matrace na které spíte. Pokud si nejste jistí svou matrací, tak dříve, než začnete uvažovat o výměně za novou, lepší a dražší (kvalitní matrace s největší pravděpodobností nebude levnější jak 5.000,-), doporučuji vyzkoušet všechny výše zmíněné metody. Pokud se neprojeví negativní vliv geopatogenních zón a pravidelně budete večer usínat s čistou a klidnou hlavou, pak jako poslední bych řešil výměnu matrace.