h) Za jak dlouho se může projevit to, že jsem mimo zónu?

Na každého člověka to může působit jinak. Závisí to na jeho citlivosti, jak dlouho byl zónám vystavován a kolik mu je let. Obecně by se to dalo rozdělit také podle toho, jak to na každého člověka působí a to asi takto:

  1. Jsou lidé, které když přesuneme z geopatogenních zón do čistého prostředí, tak pozitivní dopad to má hned první noc nebo do několika prvních hodin.
  2. Stejně tak se může stát, že změna bude přicházet pozvolna a nepatrně. Většinou by se však stav měl do 14 ti dnů výrazně zlepšit.
  3. A pak jsou extrémní případy, kdy byli lidé těmto zónám dlouhodobě vystavováni a jejich tělo je na negativní dopad zvyklé a ignoruje je. Samozřejmě tělo zónami trpí a je jen otázkou času, než se objeví nějaký skutečně závažný problém, ale první signály jako je bolest hlavy, nespavost či nervové potíže, tělo prostě nepřipustí. Takovéto lidi změna prostředí dostane po dobu cca 1 týdne do zhoršeného stavu (zhoršený spánek, bolest hlavy, svalové potíže), protože prochází detoxikační kůrou (odvyknutí si na působení špatné zóny). Po zhruba jednom týdnu se vše vrátí do stavu před přemístěním postele s tím rozdílem, že už na organismus daného člověka nic negativně nepůsobí.