d) Může se stát, že každý proutkař najde zóny jinak?

Ano a toto nám bohužel dokládá praxe. Vždy je důležité, jak se daný proutkař ptá na to, co hledá, jak má definované, co hledá, jaké má výsledky a jestli jeho změřené hodnoty geopatogenních zón dokáže změřit ještě někdo další. Také je důležité vědět, že zóny mohou být i dobré a je třeba toto umět rozlišit.

Opět jsme se setkali s prací proutkaře, který doporučil lidem neumisťovat ložnici do naprosto dokonalého prostředí, protože tam naměřil zónu. Ovšem tato zóna byla dobrá a dokládali to i psi majitele domu, kteří zde velmi rádi trávili čas a spali zde celou noc. Jelikož toto neuměl odlišit, mohl lidem zbytečně odepřít naprosto dokonalý spánek.

Dále se nám stává, že běžní proutkaři nacházejí zóny v domácnostech, ale vůbec to nekoresponduje se zdravotními obtížemi lidí, kteří v domácnosti bydlí. Po našem opakovaném měření nalezneme špatné zóny jinde, kde už to pak odpovídá tomu, čím si lidé procházejí.

Proto velmi dbejte na to, kdo Vám zóny měří a jaký má v průběhu měření výsledky. Aby Vám zóny zapsané proutkařem odpovídali tomu, jak Vám spí děti, kde odpočívají psi či kočky.