Doprava zdarma

Čistička vzduchu NanoFlow čistička vzduchu s nanotechnologií

Fotokatalytické čističky vzduchu Nano-Flow fungují na principu fotolýzy. Díky tomu nečistoty rovnou likviduje a to bez nutnosti výměny filtrů.  Neutratíte tedy ani korunu za nahradní filtry.

Fotolýza je jednoduchá reakce, která je přítomná všude v přírodě a je součástní fotosyntézy.

NanoFlow čistička vzduchu se umisťuje rovnou na zeď, nebo přichází také s unikátním řešením čističky vzduchu zabudované přímo v konferenčním stole a zachycování nečistot, virů a bakterií přímo v centru veškeré komunikace.


 • Skladem
48 340 Kč
Kategorie: Vzduch
 

Čističky vzduchu NanoFlow využívají k nasávání vzduchu jednoduchých motůrků a ventilátorů o síle zhruba 10 W. Nasávaný vzduch prochází přes základní hrubý filtr ze speciálního, omyvatelného molitanu, který zachytí částice do 100 mikronů. Dále se vzduch přivádí do soustavy hliníkových lamel pokrytých vrstvou fotokatalyzátoru TiO2. Tyto lamely jsou ozařovány UV světlem typu A, díky čemuž dochází k fotokatalýze. Díky chytré vnitřní konstrukci, kde je naskládáno celkem 4,1 m2 fotoaktivního povrchu, dosahují čističky vzduchu NanoFlow extrémně vysoké účinnosti. Při této reakci se katalyzátor nemění a není ani spotřebováván. Konečným produktem jsou běžné sloučeniny v ovzduší jako je vodní pára a oxid uhličitý.

Fotokatalýza-K-Life-v20_02-1080x764

Zkráceně řečeno díky fotokatalýze jsme schopni čistit vzduch pouze působením světla bez jakýchkoliv filtrů, a to navíc s větší účinností. Fotokatalytický princip čištění vzduchu přináší velké množství výhod.

Procházející vzduch je díky fotokatalýze zbaven všech níže uvedených nečistot:

 • viry (koronavirus, chřipka, spalničky, prasečí chřipka apod.)
 • mikroby
  ◦ bakterie (angína, zápal plic, kapavka, syfilis apod.)
  ◦ plísně a další
 • karcinogenní VOC (těkavé organické látky)
  ◦ formaldehyd, benzen, toluen apod. (spreje na vlasy)
 • karcinogenní oxidu dusíku (výfukové plyny)
 • alergeny (předcházení astma)
 • pylové a prachové částice
 • pachy a kouř
 • roztoče

 

Dále je také důležité zmínit, že jakýkoliv jiný typ UV záření než typ A je pro čističky vzduchu naprosto nevhodný. Čištění pomocí UV záření typu C je sice efektivní ale pro člověka vysoce nebezpečné. Při vystavení tomuto typu záření může člověk dokonce ztratit zrak. Navíc je vedlejším produktem UV-C záření ozón, který je ve vyšších koncentracích jedovatý (viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Ozon)

Čistička vzduchu NanoFlow je unikátní hned k několika rovinách. V první řadě přistupuje k čištění vzduchu jinak než ostatní čističky. Místo zachycování nečistot na filtrech sázíme na jejích přímou likvidaci. To umožňuje dokonalá technologie nanášení katalyzátoru na fotokatalytický filtr. Právě nanášení nanočástic TiO2 je pečlivě střežené know-how českého výrobce. V neposlední řadě je unikátní i maximální plocha takového filtru, který zajišťuje vysokou účinnost. Antibakteriální obal z umělého kamene, nulové provozní náklady a nízká hlučnost jsou dalšími konkurenčními výhodami NanoFlow. Velkým plusem je také možnost umístění čističky vzduchu přímo na zeď, čímž splyne s prostředím a nebude nikde překážet.

NANOFLOW

Čističky vzduchu NanoFlow mohou fungovat kontinuálně v přítomnosti lidí bez nutnosti několik hodin větrat. Nevytváří ani žádné vedlejší nežádoucí látky jako je ozón, který je zdraví škodlivý. Díky tomu pomáhají s prevencí šíření nemocí v místech, kde se setkává vysoký počet lidí. Jedná se o jakékoliv veřejné prostory menších či větších rozměrů jako jsou kanceláře, ordinace, restaurace či retailové obchody. NanoFlow je také dobrým řešením pro ochranu rizikových skupin ať už v pečovatelských službách či přímo v jejich domácnostech. A samozřejmě čističky vzduchu omezují přenášení virů mezi členy domácnosti, čímž ochráníte sebe a své blízké. V případě onemocnění jednoho člena domácnosti tak výrazně snižujete riziko přenesení nemoci dále.

NanoFlow je český start-up, který přináší na trh moderní a inovativní podobu čištění vzduchu založenou na českém know-how nanotechnologií a fotokatalýze.

 

Technické informace všech typů NanoFlow:

parametr Na zavěšení na zeď Zabudovaná do stolu
výkon ventilátorů cca
300 m3/h   individuální
fotoaktivní plocha 4,1 m2 individuální
hlučnost při maximálním výkonu 49,5 dB individuální
příkon 14 W individuální
hmotnost 13,2 kg individuální
rozměry (mm) 450 x 475 x 270 - 190 individuální

 

Reálný objem vyčištění vzduchu odpovídá nejenom výkonu ventilátorů ale především i fotoaktivní ploše.

Životnost čističky vzduchu NanoFlow při správném zacházení je stanovena minimálně na 15 let.

Naprosto unikátním řešením je umístění čističky vzduchu NanoFlow do konferenčního stolu, jehož dispozice a výkon se řeší individuálně dle potřeb koncového uživatele. Tím docílíte významné úspory místa, jednoduché instalaci a toho nejdůležitějšího - kvalitního vzduchu bez nečistot, virů a bakterií čímž maximálně eliminujete možný přenos jakékoliv nákazy v zasedací místnosti, konferenčním sálu, kancelářích a všech místech, kde se často vyskytuje větší skupina lidí.

U této varianty čističky vzduchu ve stolu nás prosím kontaktujte, návrh řešení se tvoří dle Vašich potřeb na míru.

čistička vzduchu NanoFlow ve stole

 

ODBORNÉ NÁZORY:

Prof.Christian Drosten

hlavní německý virolog a nejcitovanější odborník na koronavirus

„Dle nejnovějších studií v epicentrech nákazy je přenos virů přes aerosoly mnohem častější než přenos kapénkami. Jedinou účinnou prevencí je výměna a čištění vzduchu v místnostech. To považuji dokonce za důležitější než je mytí rukou.“

 

MUDr.Vladimír Dobeš

chirurg, plastický chirurg a lékař české biatlonové reprezentace

„V dnešní době je na trhu řada přístrojů a zařízení, která vypadají na pohled i cenově zajímavě, ale jsou prakticky neúčinné. Spektrum účinnosti NanoFlow oproti tomu zahrnuje všechny negativní částice obsažené ve vzduchu včetně virů. Velmi důležité je, že splňuje kritéria SZÚ a má všechny požadované certifikáty. Při své činnosti nevytváří nechtěné produkty jako ozon, mechanické zbytky částic apod. Může pracovat 24 hodin denně ve velmi tichém režimu, a přitom s vysokou účinností, která se časem nemění díky samočisticímu principu.

Svým výkonem jsou čističky NanoFlow předurčeny pro použití jak v ambulancích, tak i v hotelích, restauracích, zasedacích prostorách apod. Rádi je vyzkoušíme v rámci reprezentace biatlonu při pobytu na hotelích a penzionech, kde jsou sportovci často vystavováni různým epidemiologickým podmínkám a při onemocnění může být ztracena veškerá příprava a úsilí.

Z mého pohledu se jedná o jedno z nejlepších jednoduchých preventivních opatření, které může udělat každý, nejen sportovci a zdravotnická zařízení.“

MUDr.Věra Hejzlarová

onkolog a vedoucí lékař ambulantního pracoviště

„Čistička vzduchu NanoFlow mě jednoznačně přesvědčila o své účinnosti, protože teorie je zde podložená i váhou přiložených výsledků testování. Zkušenosti posledních měsíců nám ukázaly, jak křehká je lidská společnost, ve smyslu ztráty toho nejcennějšího a tím je zdraví. V udržení rovnováhy a zdraví hraje nezastupitelnou úlohu prevence, tím myslím odstraňování škodlivin ze vzduchu, který dýcháme.

Výhodu konkrétně této čističky vidím v tom, že není potřeba filtr, kde by se škodlivé látky zachycovaly a hromadily, ale rovnou jsou i rozkládány a likvidovány. Konečným produktem jsou běžně se vyskytující sloučeniny, jako je vodní pára a oxid uhličitý. Katalytická reakce je jednoduchá a opakovatelná, účinnost je prokázána na základě důkazů, odstraňuje a zneškodňuje hlavní patogeny ze vzduchu.

Hlavní zdravotní přínos vidím v likvidaci virů, které jsou schopny rychle a záludně měnit své vlastnosti, v likvidaci látek způsobujících alergie, infekce a v neposlední řadě i látek způsobujících nádory. Hlavní využití vidím v prostorách, kde dochází k hromadění většího množství osob a hlavně zástupců ohrožených skupin.“


NanoFlow čističky vzduchu je také možné pořídit si v mobilní, přenosné variantě. Více najdete zde.
K této NanoFlow čističce vzduchu je také možné dokoupit podstavec pro možné stojací umístění kdekoliv v prostoru za 1.815 Kč.
Nožičky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: